Młody Muzyk Roku 2018

Barbara Żołnierczyk – skrzypce

17-letnia Barbara uczy się POSM II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu w klasie Kariny Gidaszewskiej.

Pochodzi z muzycznej rodziny. Rodzice grają w orkiestrze kameralnej, a brat studiuje reżyserię dźwięku.

Pierwszy konkurs skrzypcowy wygrała już jako ośmiolatka, dziś może się pochwalić bardzo długą listą nagród.

Do jej osiągnięć w 2017r. można zaliczyć: I miejsce oraz Grand Prix na IV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Toruniu, II miejsce na XIV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu, I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Skrzypcowych w Elblągu, I miejsce oraz Absolute Winner of Master Finals na Międzynarodowym Internetowym Konkursie Muzycznym w Belgradzie (Serbia), I miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków „Będę wirtuozem” w Krakowie, I miejsce na 41. Ogólnopolskim Bachowskim Konkursie Skrzypcowym im. St. Hajzera w Zielonej Górze.

Największym doświadczeniem muzycznym był dla niej występ jako solistki z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal w Poznaniu.

W roku 2014 uzyskała stypendium „Młoda Polska” przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w roku 2015 oraz 2016.

Czterokrotnie otrzymała nagrodę miasta Poznania za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół. W 2015 roku otrzymała stypendium artystyczne za osiągnięcia muzyczne przyznane przez Business and Professional Women’s Club Poznań.

Oprócz muzyki interesuje ją aktywny, zdrowy styl życia. Lubi śpiewać i tańczyć.