Młody Muzyk Roku 2018

Kacper Dworniczak – gitara

16-letni Kacper jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu w klasie mgr. Piotra Kosmowskiego.

Zawsze chciał być taki jak jego tata, który jest gitarzystą i członkiem zespołu „Projekt Niebo” oraz nauczycielem gry na tym instrumencie. Jego młodszy brat także jest utalentowany. Gra na perkusji, tańczy hip-hop i maluje graffiti.

Jest laureatem m.in.: Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu – Grand Prix, I nagrody solo i w duecie, nagrody kompozytorskiej i nagrody specjalnej (2014), Konkursu Młodych Gitarzystów w Weimarze – wyróżnienie (2015), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Krzyżowej – I nagroda (2015), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Rust w Austrii – II nagroda (2016), Międzynarodowego Konkursu „Gitarophilia” w Trossingen w Niemczech – I nagroda (2016), Międzynarodowego Konkursu „Chitarra Ignea” w Żorach – II nagroda (2016).

Jest stypendystą Stowarzyszenia Przyjaciół Młodego Artysty PUER DOCILIS w Poznaniu, Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Laureat Nagrody III stopnia Prezydenta Miasta Poznania za osiągnięcia artystyczne.

W wolnym czasie jeździ na rowerze, gra w tenisa stołowego i piłkę nożną. Chodzi na lekcje śpiewu i fotografuje. Kocha góry, zwłaszcza polskie Tatry. Zna prawie wszystkie szlaki tatrzańskie i może poszczycić się zdobyciem Giewontu i zjazdem na nartach z Kasprowego Wierchu.

W przyszłości chciałby występować w największych salach koncertowych świata.