Młody Muzyk Roku 2018

Grzegorz Chwaliński – perkusja

18-letni Grzegorz jest uczniem Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu w klasie perkusji Barbary Galas.

Pochodzi z muzycznej rodziny. Jego młodszy brat Michał również jest perkusistą, tata Tomasz gra w Orkiestrze Wojskowej w Radomiu oraz prowadzi Młodzieżową Orkiestrę Dętą Miasta Zwolenia, a mama Justyna śpiewa w Chórze „Festa Allegra”.

Przygodę z perkusją rozpoczął jako pięciolatek. Od tego czasu praktycznie nie rozstaje się z pałkami. Doskonali się w grze na marimbie, wibrafonie, ksylofonie, werblu, kotłach, zestawie rozrywkowym oraz multiperkusyjnym.

Zdobywał laury, między innymi na konkursach w Petersburgu (Rosja) czy Pescarze (Włochy), Drum Battle Rhythm Festival w Legnicy, Międzynarodowym Konkursie Solistów – 2nd International Young Percussion Forum we Wrocławiu, Drum Fest w Opolu i wieli innych.

Jest wysoko oceniany przez największe autorytety muzyczne świata perkusyjnego. Uczestniczy w wielu warsztatach perkusyjnych oraz festiwalach w kraju i zagranicą.

Poza utworami klasycznymi, chętnie wykonuje muzykę marszingową i jazzową. W wolnym czasie gra w piłkę nożną i ręczną oraz pływa. Marzy o wygraniu konkursu perkusyjnego ARD Music Competition w Monachium i podróży dookoła świata.