Młody Muzyk Roku 2018

Wielki finał przed nami!

20 marca odbędzie się finał konkursu o tytuł Młodego Muzyka Roku. Na scenie zaprezentuje się 5 instrumentalistów. Najlepszy z nich będzie reprezentował Polskę na Konkursie Eurowizji dla młodych muzyków w Edynburgu.

Przed publicznością zgromadzoną w Studio im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie wystąpią:
Grzegorz Chwaliński – perkusja
Marta Chlebicka – flet
Piotr Motyka – akordeon
Kacper Dworniczak – gitara
Maciej Prokopowicz – puzon

Muzykom towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy.
Oceniać ich będzie jury w składzie: Katarzyna Budnik – Gałązka – altowiolistka, Włodek Pawlik – pianista i Marcin Nałęcz – Niesiołowski – dyrygent.

Po każdym występie jurorzy odniosą się do wszystkich prezentacji. Także publiczność będzie mogła komentować występy uczestników za pomocą mediów społecznościowych.

Najciekawsze komentarze będą podczas transmisji wyświetlane na ekranie.
W czasie obrad jury na scenie pojawią się zwycięzcy MŁODEGO MUZYKA ROKU z poprzednich lat:
akordeoniści: Bartosz Głowacki i Bartosz Kołsut oraz saksofonista – zwycięzca ostatniego Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków – Łukasz Dyczko. Razem z orkiestrą wykonają najsłynniejsze Tanga Jerzego Petersburskiego w specjalnie przygotowanej aranżacji Wojciecha Kostrzewy.

Przypomnijmy, że w ostatnich 3 latach zwycięzcami konkursów Eurowizji dla Młodych Muzyków, które odbywają się naprzemiennie z Konkursami dla Młodych Tancerzy byli Polacy: Viktoria Nowak, Łukasz Dyczko i Paulina Bidzińska.

Transmisja finału 20 marca o godz. 20:15 w TVP Kultura, w TVP VOD i na stronie mlodymuzykroku.tvp.pl